AZ Alkmaar proslavio naslov prvaka pobjedom protiv Pranjićevog Heerenveena

U POSLJEDNJEM, 34. kolu nizozemskog nogometnog prvenstva, igrači AZ Alkmaara su sa stilom proslavili naslov prvaka, drugi u njihovoj povijesti. Recimo samo da su prvi put postali prvaci 1981. godine.

Pred svojim navijačima je AZ Alkmaar pobijedio Heerenveen 3:1, a dodatnog razloga za slavlje je imao i Marokanac u njihovim redovima El Hamdaoui koji je jednim pogotkom potvrdio prvo mjesto na ljestvici strijelaca sa 23 pogotka. Jedan manje je na kraju postigao Ajaxov napadač, Urugvajac Luis Suarez.

Heerenveen je imao priliku mogućom pobjedom, usporedno i porazom PSV Eindhovena, doći do četvrtog mjesta i direktnog plasmana u Kup UEFA, no Pranjićeva momčad će morati igrati kvalifikacije zajedno sa Groningenom, Feyenoordom i NAC Bredom.

Pranjić je, inače, odigrao svih 90 minuta za Heerenveen, a hrvatski vratar Joe Didulica je za AZ Alkmaar ušao u igru u 77. minuti i primio pogodak pred kraj utakmice. Možda je to bila posljednja utakmica Danijela Pranjića u Nizozemskoj, s obzirom da bi tijekom današnjeg dana trebao obaviti prve konkretne pregovore s Liverpoolom.

U sastavu Ajaxa niti na klupi nije bilo Darija Cvitanića, a klub iz Amsterdama je pobijedio Twente na svom terenu 1:0. Unatoč tome je Ajax ostao iza Twenta na ljestvici i Twente odlazi u kvalifikacije Lige prvaka sljedeće sezone.

U drugu ligu je ispao Volendam, a Roda i De Graafschap će razigravati za ostanak. Roda je do mogućeg spasa došla pobjedom u Rotterdamu kod Feyenorda 3:2.