Banić vodio Bilbao do pobjede

OSAMNAEST minuta bilo je dovoljno Marku Baniću da postigne 18 poena i uhvati šest lopti u trećoj pobjedu Bilbaa u 3. kolu skupine K košarkaškog Eurocupa.

Hrvatski košarkaški reprezentativac ponovno je bio prvo ime španjolske momčadi, a svoj je učinak izgradio na šutu 7/9 za dva poena i 4/5 s linije slobodnih bacanja. Bivši cibos Chris Warren pomogao je s 14 koševa, a Damir Markota s dva uz sedam skokova i tri asistencije za 23 minute igre.

Elton Brown je ubacio 22 poena i uhvatio deset lopti što je i najbolji učinak u redovima poražene momčadi koja je u drugoj četvrtini susreta ubacila samo šest poena.

Za razliku od Bilbaa Benettonu ide loše. Treći poraz doživjeli su na gostovanju kod Panelliniosa, a bilo je 88-79 uz po 19 poena Papamakariosa i Charalampidisa. Davor Kus je za talijansku momčad koju vodi Jasmin Repeša postigao 13 poena (šut 4/10) za pola sata igre, a Sandro Nicević dva u deset minuta provedenih na parketu.

Peti je to Repešin poraz u šestoj utakmici na klupi Benettona.