Barca minimalnu pobjedu protiv Celtica platila ozljedom Messija

BARCELONA je na Camp Nou pobijedila Celtic 1:0 pogotkom Xavija na samom početku utakmice i plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka. Podsjećamo, prva utakmica u Glasgowu je završila pobjedom "blau-grane" 3:2.

Barça je bila bolja momčad tijekom cijele utakmice i izvrsno je kontrolirala samu igru i posjed lopte.

Domaćini su imali loptu u posjedu čak 65 posto te su uputili dvanaest udaraca više prema vratima škotskog prvaka.

Jedini pogodak u uzvratnom dvoboju osmine finala Lige prvaka postigao je Xavi već u trećoj minuti utakmice. Akciju je započeo Ronaldinho i gurnuo na lijevi bok za Sylvinha, koji je izvrsno poslao loptu na prvu vratnicu, gdje ju je spremno dočekao Xavi i visoko po sredini gola matirao vratara Boruca.

Rani pogodak usmjerio je tijek utakmice i iako je bilo prilika, rezultat se nije mijenjao.

Veliki problem za Barcelonu mogla bi biti ozljeda Lionela Messija, koji je u suzama izašao u 38. minuti utakmice zbog ozljede zadnje lože, a zamijenio ga je Thierry Henry. Sudeći po bolnom izrazu na licu moglo bi se raditi o težoj ozljedi i Messi će najvjerojatnije van terena biti mjesec dana.