Barca uzela bod u Madridu, Mourinho: "Jednom bih volio vidjeti Barcelonu s igračem manje"

U 32. kolu Primere Real i Barcelona su igrali 1:1. Poveli su gosti iz jedanesterca kojeg je realizirao Messi u 52. minuti, a na isti način izjednačio je Ronaldo u 81. Nakon ovog remija, nije pretjerano reći da je Barcelona obranila naslov prvaka Španjolske. Šest utakmica prije kraja Katalonci i dalje imaju velikih osam bodova prednosti i iluzorno je očekivati da će to prokockati.

Veliki derbi nije bio lijep za oko. Nogometaši Reala su nametnuli pomalo ratničku utakmicu s mnogo čvrstih sstartova a gosti su isto prihvatili. Izrazitih šansi nije bilo pa je tako Real najviše prijetio iz slobodnih udaraca preko Cristiana Ronalda, dok je Barcelona loptama u prostor tražila Messija i Villu.

Najljepšu šansu za pogodak je tako imao Ronaldo u 50. minuti kada je iz slobodnog udarca s 25 metara, pogodio stativu. Samo tri minute kasnije se dogodio prvi ključni trenutak. Albiol je rukama, nogama i čime je stigao zaustavio Villu u svom šesnaestercu, a uz jedanaesterac Barcelona je dobila igrača više - isključen je Albiol.

Messi je pogodio svoj 30. prvenstveni gol za 1:0. Osim toga, bio mu je to prvi gol u osam utakmica postignut protiv neke momčadi koju vodi Jose Mourinho.Nakon toga je utakmica utonula u spori ritam protkan bezbrojnim dodavanjima gostiju kojima su krali vrijeme.

No, razbuktalo se u 82. minuti kada je Marcela srušio Dani Alves,a sudac Muniz Fernandez dosudio drugi penal na ogledu, ovaj put za Real. Cristiano Ronaldo je pri šutu bio još sigurniji od Messija i tako izjednačio na 1:1. Portugalac je tako na najbolji način odgovorio Messiju i upisao svoj 29. gol u Primeri ove sezone.

Utakmica se do kraja razbuktala i obje su momčadi imale šansu ppobijediti a najbolju priliku je imao Real u 89. minuti. Akciju je počeo Mesut Ozil, kojeg je Mourinho uveo tek u nastavku. Nijemac je proigrao Adebayora, ovaj Khediru, a potonji je nažalost po domaćine pucao po sredini vratiju, ravno u Victora Valdesa. Josep Guardiola, trener Barcelone nije nastavio pobjednički niz protiv Reala. Imao je pet pobjeda zaredom, ali večeras nije uspio pokoriti Santiago Bernabeu.

"Samo jednom bih volio vidjeti Barcelonu s igračem manje"

Mourinho nije zadovoljan suđenjem, opet je Real ostao s igračem manje

"Samo bih želio jednom prilikom iste kriterije na obje strane. Zašto je uopće Albiol dobio crveni, nije mi jasno. Sada neće moći igrati finale Kupa kralja. No, ako je već dobio crveni zbog ničega, onda je valjda trebao i Dani Alves pocrvenjeti", startao je s pričom Mourinho i nastavio:

"Kada igram protiv Barcelone stalno moja momčad mora igrati s igračem manje. To je sada već normalno. Ma, jednom, samo jednom bih volio vidjeti Barcelonu s igračem manje."

O utakmici je Mourinho je rekao:

"Do isključenja Albiola je to bila otvorena utakmica, obje momčadi su imale šanse. Nakon isključenja je bilo teško igrati protiv Barcelone, jer oni su takvi da maksimalno koriste igrača više na travnjaku. Unatoč tome smo uzeli bod i hvala prvenstveno navijačima koji su bili stalno uz nas", završio je Mourinho.

Dani Alves: Nisam napravio penal, Real me razočarao

Slijevaju su komentari nakon subotnjeg derbija u Primeri, u kojem su Real i Barcelona remizirali 1-1.

"Nisam napravio jedanaesterac. Sve je bilo čisto. Oduzeo sam loptu po pravilima i nikoga nisam udario, niti slučajno, niti namjerno. U našem se klubu u pravilu ne komentira suđenje, no ponekad i to morate. Osvrnuo sam se na sve jer sam nevin, penala nije bilo", rekao je brazilski nogometaš.

Dani Alves je uputio i pokoju "otrovnu strelicu" prema suparničkoj momčadi."Nije mi baš bio jasan stav Reala. Mislim, oni su nas lovili, tražili su kontakt na ljestvici Primere, a igrali su s tolikim brojem obrambenih igrača. Slično je nakon ogleda zborio i Xavi."Bili smo mnogo bolji od Reala i čudno je što nismo uzeli tri boda."