Barcelona i Real sigurni, Bayern i Manchester potučeni

NAKON Lyona i Real Madrida doznali smo imena još dva kluba koji su osigurali plasman u osminu finala Lige prvaka - to su Barcelona i Arsenal.

Barcelona je na Nou Campu u dvoboju 4. kola C skupine deklasirala grčki Panathinaikos 5:0. Igrači španjolskog prvaka poigravali su se sa suparnikom i već nakon prvih 45 minuta vodili su 4:0. Do konca utakmice postigli su još jedan pogodak.

Strijelci za Barcu bili su Mark van Bommel (1), Samuel Etoo (14, 40, 65) i Lionel Messi (34). Premda je čak pet puta vadio loptu iz mreže najbolji igrač u grčkim redovima ponovo je bio Mario Galinović, koji je nekoliko puta čudesno reagirao. Anthony Šerić je igrao do 79. minute, dok je Igor Bišćan zamijenjen već na poluvremenu.

Golijadu su vidjeli i gledatelji u Bremenu, gdje je Werder pobijedio Udinese 4:3. Njemačka momčad je vodila 3:0, no Udinese je sa tri pogotka postignuta za šest minuta izjednačio. Ipak tri boda koja Werder ostavljaju u igri za drugi krug postigao je Johan Micoud u 67. minuti.

Micoud je bio strijelac i u 51. minuti, a pogotke su postigli Miroslav Klose (15) i Frank Baumann (24). Strijelci za goste bili su Antonio Di Natale (54, 57) i Christian Schulz (60 - autogol). Udinese je od 71. minute igralo bez isključenog Gianpiero Pinzia. Ivan Klasnić nije nastupio za njemačku momčadi, jer je zbog bolova u predjelu slijepog crijeva prevezen u bolnicu, dok je Jurica Vranješ u igru ušao u 86. minuti.

Londonski "Topnici" su u dvoboju 4. kola B skupine na Highburyu pred 35.000 gledatelja bez većih problema pobijedili prašku Spartu 3:0. Strijelci su bili Thierry Henry (23) i Robin van Persie (81, 86).

Pobjedu je upisao i Ajax i to na gostovanju protiv Thuna 4:2 i tako se sasvim približio drugom krugu. Ajax je pobjedu izborio postigavši dva pogotka u sudačkoj nadoknadi. Strijelci za goste bili su Wesley Sneijder (27), Ioannis Anastasiou (62), Nigel de Jong (90+1) i Nourdin Boukhari (90+3), dok su pogotke za Thun postigli Mauro Lustrinelli (56) i Faria Pimenta Adriano (74).

U derbiju večeri Juventus je u Torinu pobijedio Bayern Munchen 2:1. Oba pogotka za Juve postigao je David Trezeguet (62, 85), dok je strijelac za Bayern bio Deisler (65). Hrvatski reprezentativac Robert Kovač započeo je utakmicu u momčadi torinske Stare dame i igrao je do 58. minute.

Posljednje dvije minute Juve je igrao bez isključenog Ibrahimovića.

U drugom dvoboju A skupine Club Brugge je pobijedio bečki Rapid 3:2 i tako osigurao treće mjesto u skupini i nastavak natjecanja u Kupu UEFA. Rapid je odlično otvorio utakmicu, već u prvoj minuti Marek Kincl je doveo goste u vodstvo, no osam minuta kasnije Javier Portillo je izjednačio, a u 25. minuti Boško Balban je doveo domaćine u vodstvo.

Gert Verheyen je u 63. minuti postigao treći pogodak. Drugi gol za Rapid postigao je Hofmann (81). Osim Balabana u redovima belgijske momčadi nastupila su još dvojica hrvatskih nogometaša - Tomislav Butina i Ivan Leko. Balaban je igrao do 82. minute, a Leko do 86. minute.

U skupini D Lille je protiv Manchestera upisao prvu pobjedu, te postigao prvi pogodak. Strijelac za tri boda bio je Ačimović u 39. minuti. Jedan pogodak odlučio je i susretu Lisabonu gdje je Villarreal porazio Benficu, a strijelac je bio Marcos Senna u 80. minuti.

Rezultati susreta 4. kola nogometne Lige prvaka:

SKUPINA A:

Club Brugge - Rapid 3:2 (Portillo 9, Balaban 25, Verheyen 63 / Kincl 1, Hofmann 81)

Juventus - Bayrn Munchen 2:1 (Trezeguet 62, 85 / Deisler 66)

LJESTVICA:

1. Juventus 4 3 0 1 8:4 9

2. Bayern 4 3 0 1 5:3 9

3. Club Brugge 4 2 0 2 5:5 6

4. Rapid Beč 4 0 0 4 2:8 0

SKUPINA B:

Arsenal - Sparta Prag 3:0 (Henry 23, van Persie 81, 86)

Thun - Ajax Amsterdam 2:4 (Lustrinelli 56, Adriano 74 / Sneijder 27, Anastasiou 62, de Jong 90+1, Boukhari 90+3)

LJESTVICA:

1. Arsenal 4 4 0 0 9:2 12

2. Ajax Amsterdam 4 2 1 1 8:5 7

3. Thun 4 1 0 3 4:8 3

4. Sparta Prag 4 0 1 3 1:7 1

SKUPINA C:

Barcelona - Panathinaikos 5:0 (van Bommel 1, Etoo 14, 40, 65, Messi 34)

Werder - Udinese 4:3 (Klose 15, Baumann 24, Micoud 51, 67 / Di Natale 54, 57, Schulz 60 - autogol)