Barcelona nadomak finala Kupa Kralja, Rakitić solidan u pobjedi nad Valencijom

U PRVOM polufinalnom meču Kupa Kralja Barcelona je na Camp Nouu s 1:0 porazila Valenciju. Pogodak vrijedan pobjede, a možda i plasmana u finale, postigao je Luis Suarez u 67. minuti asistencijom Lionela Messija.

Barcelona je očekivano dominirala u prvom, a potom i u drugom poluvremenu. Ohrabrena izborenim ligaškim remijem u studenom prethodne godine na Mestalli (1:1), Valencia se nadala svojevrsnom iznenađenju. Na koncu, Camp Nou napustila je s donekle pozitivnim rezultatom.

Ivan Rakitić započeo je utakmicu, a u 68. minuti zamijenio ga je Paulinho.

Uzvratna utakmicama na rasporedu je 8. veljače. Drugi polufinalni par čine Leganés i Sevilla koji su sinoć remizirali u Leganésu rezultatom 1:1.

U posljednjih pet godina Barcelona je glasoviti Kup Kralja osvojila triput (2015., 2016., 2017.), a Atletico Madrid (2013.) i Real Madrid (2014.) po jedanput.

Rekorder prema broju šampionskih titula je Barcelona (29), a slijede je Athletic Bilbao (23), Real Madrid (19), Atletico Madrid (10) te Valencia (7).