Bayer bolji od Hoffenheima

NOGOMETAŠI Hoffenheima poraženi su u prvoj utakmici 15. kola Bundeslige od domaćeg Bayera iz Leverkusena s 2:0.

Bayer je do prednosti stigao već u 11. minutu pogotkom Erena Derdiyoka, koji je u prethodnom susretu upisao hat-trick protiv berlinske Herthe (3:3). Švicarac je rutinski glavom poslao loptu u mrežu golmana Toma Starkea. Tih 1:0 je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena u kojem su puno više pokazali domaći nogometaši.

U drugom je djelu "džoker s klupe", Sidney Sam, nakon asistencije Stefana Kiesslinga, postavio konačnih 2:0 u 79. minuti utakmice.

Na stadionu BayArena 25.948 gledatelja svjedočilo je sedmoj ovosezonskoj pobjedi "apotekara" koji su trenutno šesta momčad prvenstva.