Bayern se raspucao protiv Herthe, Šimunić nije igrao

NOGOMETAŠI Jürgena Klinsmanna napokon su se raspucali u trećemu Premierligaškom kolu. Pobijedili su Herthu na Allianz Areni 4:1, s tim da su vodili 4:0.

Gostujuću momčad, iz koje je trener Lucien Favre ponovno izostavio hrvatskog reprezentativca Joea Šimunića, načeo je Luca Toni u 12. minuti. Leđima okrenut golu fantastično je izfintirao švicarskog reprezentativca Stevea von Bergena - krivca i za penal kod četvrtog gola domaćih! - i potom zabio svoj prvi pogodak u sezoni pored istrčalog Drobnyja za 1:0.

Povisio je Phillip Lahm nakon akcije po lijevoj strani i duplog pasa sa Ze Robertom. Lijevom nogom izvan 16-erca pogodio je lijepo lijevi kut Herthina vratara. Bilo je to u 54. minuti.

Iz 11-eraca su treći i četvrti gol za domaće postigli Bastien Schweinsteiger i Miroslav Klose, dok je za goste u 84. minuti smanjio Pantelić. Bila je to prva pobjeda Bayerna nakon početna dva remija.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Stuttgart je na svom stadionu porazio Hannovera 2:0. Goste je u 18. minuti nakon kornera s lijeve strane načeo najbolji domaći nogometaš Mario Gomez, zakucavši loptu u mrežu sjajnim ljevonogim volej-udarcem s desetak metara. Drugi je gol zabio Meksikanac Pardo iz penala.

Bundesliga, 3. kolo:

Bayern – Hertha 4:1 (Toni 12,Lahm 54, Schweinsteiger 56-11m, Klose 70-11m / Pantelić 84)

Stuttgart – Hannover 2:0 (Gomez 18, Pardo 40-11m)