HNL

Belgijanci deklasirali Hajduk

NAKON poraza od Cluja i remija s HSV-om, Hajduk je u trećoj utakmici austrijskih priprema s 3:0 poražen od belgijskog prvoligaša Genta. Pogodak za vodstvo Genta postigao je Hugo Cuypers u 28. minuti, a konačni rezultat postavio je dvostruki strijelac Gianni Bruno u 43. i 49. minuti.

Gent je prošle sezone završio na petom mjestu belgijske Pro lige, igrao nokaut-fazu Konferencijske lige i osvojio Kup te se u ovom trenutku pokazao kao pretežak protivnik za splitsku ekipu, koju je trener Valdas Dambrauskas na teren poslao u formaciji 4-3-3.

U obrani je uz Josipa Eleza startao novi igrač Toni Borevković, na bekovima su bili Mikanović i Čolina, sredinu su držali Fossati, Krovinović i Grgić, a u napadu su bili Sahiti, Livaja i Kalinić. Susret je protekao uz inicijativu belgijske momčadi i igra se uglavnom odvijala na Hajdukovoj polovici. Bijeli sutra igraju protiv mađarskog viceprvaka Kisvarde.