Belgijci bili nadomak senzacije u Europa ligi. Juventus minimalno pobijedio

ODIGRANI su prvi susreti četvrtfinala Europa lige. U ranijem terminu Feyenoord je na domaćem terenu pobijedio Romu 1:0. Manchester United i Sevilla odigrali su 2:2, a u druga dva ogleda sastali su se Juventus i Sporting te Bayer Leverkusen i Royale Union.

Juventus - Sporting 1:0

Juventus je na domaćem terenu s minimalnih 1:0 nadigrao lisabonski Sporting. Utakmicu je odlučio pogodak Federica Gattija u 73. minuti nakon ubačaja iz kuta. Gostujući vratar Antonio Adan otišao je u prazno, Dušan Vlahović je spustio loptu, a Gatti je pokupio odbijanac i zabio pobjedonosni gol.

Bayer Leverkusen - Royale Union SG 1:1

U Leverkusenu su 1:1 odigrali domaći Bayer i Royale Union SG. Donedavni belgijski drugoligaš bio je nadomak senzacije u Njemačkoj jer je od 51. minute vodio pogotkom Victora Bonifacea, ali Florian Wirtz je u 82. minuti lijepim udarcem s 20-ak metara postavio konačnih 1:1.