Benfica tukla Liverpool, remi na Allianz Areni

MILANESI su na Allianz Areni u prvoj utakmici osmine Lige prvaka uz malu pomoć sreće, a nešto veću belgijskog suca, uspjeli doći do vrlo važnog boda. Prvi derbi knock out faze završio je rezultatom 1:1 (1:0).

Poveo je Bayern odličnim udarcem Michaela Ballacka u 23. minuti, a izjednačio je Andrij Švečenko u 57. iz dvojbeno dosuđenog kaznenog udarca nakon što je lopta pogodila u ruku Bayernova braniča Valeriena Ismaela u njegovom kaznenom prostoru.

Uzvrat je na rasporedu 8. ožujka.

Bayern: 22-Michael Rensing; 2-Willy Sagnol, 3-Lucio, 25-Valerien Ismael, 21-Philipp Lahm; 20-Hasan Salihamidžić (8-Ali Karimi, 58), 6-Martin Demichelis, 13-Michael Ballack, 11-Ze Roberto (7-Mehmet Scholl, 77); 14-Claudio Pizarro, 10-Roy Makaay (33-Jose Paolo Guerrero, 80)

Milan: 1-Dida (16-Željko Kalac, 69); 31-Jaap Stam, 13-Alessandro Nesta, 4-Kakha Kaladze, 27-Serginho; 8-Gennaro Gattuso (14-Johann Vogel, 85), 21-Andrea Pirlo, 22-Kaka, 20-Clarence Seedorf (18-Marek Jankulovski, 90); 7-Andrij Ševčenko, 11-Alberto Gilardino

Sudac: Frank De Bleeckere (Belgija)

Henry slomio Real

Vruće je bilo i u Madridu gdje je Arsenal svladao Real rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Thierry Henry u 47. minuti kada je slalomom prošao čitavu obranu Reala.

Uzvrat se igra u Londonu 8. ožujka.

Real M: 1-Iker Casillas; 11-Cicinho, 4-Sergio Ramos, 18-Jonathan Woodgate (24-Alvaro Mejia, 9), 3-Roberto Carlos; 23-David Beckham, 14-Guti, 16-Thomas Gravesen (8-Julio Baptista, 76), 5-Zinedine Zidane, 10-Robinho (7-Raul, 63); 9-Ronaldo

Arsenal: 1-Jens Lehmann; 27-Emmanuel Eboue, 28-Kolo Toure, 20-Philippe Senderos, 16-Matthieu Flamini; 8-Fredrik Ljungberg, 13-Aleksandr Hleb (7-Robert Pires, 76), 19-Gilberto, 15-Francesc Fabregas (17-Alexandre Song, 90), 9-Jose Antonio Reyes (2-Vassiriki Diaby, 80); 14-Thierry Henry

Sudac: Stefano Farina (Italija)

Lyon slavio u gostima

U prvoj utakmici osmine finala nogometne Lige prvaka francuski prvak Lyon je kao gost u Eindhovenu svladao nizozemskog prvaka PSV sa 1:0 (0:0).

Jedini pogodak postigao je Juninho u 65. minuti.

Gosti iz Lyona završnicu su odigrali s desetoricom jer je u 81. minuti isključen Govou.

Uzvrat se igra u Lyonu 8. ožujka.

PSV: Gomes - Reiziger, Ooijer, Alex, Lamey - Culina (Aissati, 54), Simons, Afellay (Kone, 74), Cocu - Farfan, Vennegoor of Hesselink

Lyon: Coupet - Clerc, Mueller, Cris (Wiltord, 46), Abidal - Govou, Tiago, Diarra, Juninho, Malouda - Carew (Fred, 63)

Sudac: M. Vassaras (Grčka)

Benfica svladala branitelje naslova

Najveće iznenađenje prvih utakmica osmine finala priredila je Benfica, koja je na svom stadionu u Lisabonu svladala branitelja naslova Liverpool rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini pogodak postigao je Luisao u 84. minuti.

Uzvrat će se igrati na Anfield Roadu 8. ožujka.

Benfica: Moretto - Eduardo, Luisao, Anderson, Leo (Ricardo Rocha, 87) - Petit, Beto (Karagounis, 58) - Robert (Nelson, 77), Fernandes, Simao - Nuno Gomes

Liverpool: Reina - Finnan, Carragher, Hyypia, Riise - Kewell, Garcia, Sissoko (Hamann, 35), Xabi Alonso - Morientes (Gerrard, 78), Fowler (Cisse, 66)

Sudac: Konrad Plautz (Austrija)