Besiktas osvojio turski nogometni kup

MOMČAD Beşiktaşa pobijedila je Fenerbahçe 4:2 u finalnoj utakmici turskog Kupa, odigranoj na stadionu Izmir Atatürk u Izmiru.

Beşiktaş je poveo pogotkom Yusufa u šestoj minuti. Güiza je poravnao u 27., ali je Brazilac Bobo s dva gola, u 56. i 73. minuti, donio Beşiktaşu nedostižnu prednost. Hološko je u 80. minuti zabio za vodstvo Beşiktaşa 4:1, dok je poraz Fenerbahçea ublažio Alex pogotkom u 90. minuti iz penala.

Beşiktaşu je ovo sedmi Turski kup u povijesti. Ove sezone imaju priliku i za dvostruku krunu, budući da su vodeći na ljestvici u prvenstvu, s dva boda prednosti ispred Sivasspora nakon 31. odigranog kola.

Turski nogometni Kup, finale:

Fenerbahçe – Beşiktaş 2:4 (Güiza 27, Alex 90-11 m / Yusuf 6, Bobo 56, 73, Hološko 80)