hrvatska reprezentacija

Bilić: Petković mora biti devetka, a ne desetka

SLAVEN BILIĆ, koji je od 2006. do 2012. bio izbornik Hrvatske, komentirao je igru Hrvatske u važnoj pobjedi protiv Danske (2:1) u predzadnjem kolu skupine Lige nacija. Bilić je dao svoj obol polemici o tome koja je najbolja uloga i mjesto u momčadi za Bruna Petkovića.

On je u 71. minuti zamijenio Andreja Kramarića i osam minuta kasnije lijepo namjestio pobjednički gol, koji je postigao Lovro Majer, koji je ušao ni minutu ranije. "Drugi dio prvog poluvremena nas je Danska stisla. Petković bi tu pomogao. On nam ne treba voditi gore, u smislu vezne linije, ona to može sama.

No kad su igrači u vezi malo povučeni, on je tu upotrebljiv. Mora u reprezentaciji, pa i u Dinamu, igrati kao centarfor, ne kao desetka. A da bi bio centarfor, moraš biti više u 16-ercu i više gladan gola", izjavio je Bilić kao gost komentator u studiju Nove TV.