HRVATSKI NOGOMETAŠI

Pogledajte kako je Šemper obranio penal i ostavio Chievo u igri za plasman u Serie A

NOGOMETAŠI Chieva plasirali su se u polufinale doigravanja za popunu talijanske lige odigravši nakon produžetka 1:1 (0:0) u Veroni protiv Empolija.

Chievo je prošao dalje zahvaljujući pravilima Serie B koja u slučaju izjednačenog ishoda prednost daju bolje plasiranoj momčadi iz regularnog dijela, a to je bio Chievo.

No momčad iz Verone prolaz zahvaljuje i bivšem vrataru Dinama Adrianu Šemperu koji je u 88. minuti obranio penal Cicirettiju.

U 56. minuti Srbin Đorđević je promašio penal za Chievo, a u 103. minuti La Mantia iz Empolija je iz kaznenog udara promašio okvir gola.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku možete pogledati OVDJE.

Šemper je u 120 minuta imao sedam obrana.

Garitano (98.) je bio strijelac za domaće, a Tutino (110.) za goste.

Chievo u polufinalu čeka Spezia, dok Pordenone čeka boljega iz dvoboja Cittadella - Frosinone, koji se igra u srijedu.