Bivši Hajdukovac Lavrič postigao hat-trick u pobjedi Sturma

BIVŠI nogometaš splitskog Hajduka Slovenac Klemen Lavrič zabio je hat-trick u uvjerljivoj domaćoj pobjedi svog Sturma protiv Mattersburga.

Lavrič je bio najbolji igrač susreta sa tri pogotka, a prvi je postgao nakon pola sata igre iz jedanaesterca. U 51. minuti povećao je vodstvo na 2:0, a hat-trick je zaključio u 59. minuti. Kienast je postavio konačni rezultat u 64. pogotkom za 4:0. Cijelu je utakmicu odigrao i bivši igrač Šibenika i Dinama Gordon Schildenfeld.

28-godišnji napadač u Sturm je prošlog ljeta stigao iz Omiye Ardije, gdje je bio suigrač također bivšem Hajdukovcu Mati Neretljaku. U 14 ovosezonskih utakmica postigao je 5 pogodaka i dodao tri asistencije.

Uvjerljivu pobjedu upisala je i Austrija Beč protiv Kärntena čime je momčad iz glavnog grada stigla na 42 boda koliko imaju vodeći Rapid Beč i drugoplasirani Red Bull Salzburg. Sturm je četvrti sa 36 bodova.