HRVATSKI NOGOMETAŠI

Bivši igrač Hajduka zabio u domaćem porazu Bordeauxa

Screenshot: Twitter

HRVATSKI 22-godišnji veznjak Toma Bašić bio je strijelac za Bordeaux u domaćem porazu od Montpelliera 1:2 u sklopu utakmice 27. kola francuske Ligue 1.

Bašić je za izjednačenje svoje momčadi zabio u 35. minuti nakon što su gosti prethodno poveli golom Paula Lasnea 15 minuta ranije.

Bivši hajdukovac zabio je sasvim slučajno. Njegov suigrač Nicolas de Preville tukao je snažno s 15-ak metara, pogodio Bašića, a lopta se odbila u mrežu i prevarila protivničkog vratara.

Konačnih 1:2 za Montpellier postavio je Daniel Congre u 51. minuti, a Toma Bašić napustio je igru dvije minute kasnije.

Bordeaux je tako pao na 13. mjesto s 32 osvojena boda, dok je Montpellier sedma momčad prvenstva sa 41 bodom.

Mladi hrvatski reprezentativac mučio se s probitkom u prvi sastav na početku svoje epizode u francuskom prvoligašu, ali je od siječnja ove godine sve češće počeo dobivati šanse i, kako stvari zasad stoje, odlično ih koristi. Ovo mu je bio treći zgoditak u dresu Bordeauxa.