hnl

Bjelica: Lani smo izgubili previše bodova zbog penala. Sad imamo njih dvojicu

U SUSRETU prvog kola SuperSport HNL-a Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Goricu 2:1 uz dva gola Diona Drene Belje.

Junak susret bio je 20-godišnji Beljo, koji je u prvom nastupu po povratku s posudbe zabio oba gola za Osijek i izborio kazneni udarac. Za Goricu je pogodak postigao Danijel Lončar pogodivši u 66. minuti vlastitu mrežu. Dodajmo kako su gosti od 87. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Edin Julardžija, i to nakon svega dvije minute provedene na terenu.

Trener Osijeka Nenad Bjelica nije krio zadovoljstvo pobjedom nad Goricom na otvaranju sezone.

''Dobro smo otvorili utakmicu, nažalost to nismo materijalizirali. Gorica je neugodna, ako joj daš malo prostora, može te kazniti. Tako je i bilo. No, vratili smo se nakon autogola i ja bih rekao da je to zaslužena pobjeda'', dojam je Nenada Bjelice, koji se osvrnuo na sjajnu predstavu Diona Drene Belje:

''Beljo je imao sjajan ulazak u sezonu, nastavio je tamo gdje je lani stao. Radujemo se tome jer je marljivo radio, nije htio dodatni odmor, već se odmah priključio momčadi i to mu se sada vraća. Lijepa dva gola, izboreni penal… Nadam se da će tako nastaviti i dalje.''

Bjelica je sretan i zbog navijača.

''Presretan sam zbog pobjede, ali i kada sam izašao na travnjak i vidio broj navijača. Podrška je bila vrhunska, trebamo mi njih i oni nas. S tom sinergijom možemo do velikih stvari. S igrama i angažmanom možemo ih privući. Vidim određene pomake, jako dobra energija nas raduje i to je obaveza za sve nas da damo sve od sebe u idućim utakmicama.''

Osijek je dobio sigurnog izvođača jedanaesteraca.

''To je tako. Događaju se takve sezone u kojima imaš problem i onda to bude pritisak za cijelu momčad. Imamo Diona, imamo i Lovrića. U njima ćemo imati dva dobra igrača za penale koji su nam lani uzeli četiri, pet bodova, a to je puno.''