Blanka Vlašić preskočila 198 cm u Linzu

HRVATSKA atletičarka Blanka Vlašić oborila je državni rekord u skoku uvis na dvoranskom mitingu ´Gugl Indoor´ u austrijskom Linzu preskočivši 198 centimetara.

Splićanka je išla čak četiri centimetra više od svojega dosadašnjega rekorda, a na mitingu je osvojila drugo mjesto iza Ruskinje Kupcove, koja je preskočila dva metra. I blanka je prvi puta u karijeri na službenim natjecanjima napadala visinu od dva metra, ali joj to nije uspjelo.

Drugo mjesto u Linzu osvojio je i Siniša Ergotić u skoku udalj sa daljinom od 7.93 metra, dok je slavio James Beckford sa Jamajke, koji je doskočio do 8.11 metara.

Do hrvatskoga dvoranskoga rekorda došao je i Dean Vojnović sa 6.63 sekundi na 60 metara, što mu je bilo dovoljno za peto mjesto u finalu.

Bila je to jedna od posljednjih provjera uoči Svjetskoga dvoranskoga prvenstva u Birminghamu.