Bode Miller najbolji u kombinaciji

NAKON srebrne medalje u superveleslalomu Amerikanac Bode Miller osvojio je i zlatno odličje u kombinaciji na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u St. Moritzu.

Miller je tako postao prvi Amerikanac u posljednje 33 godine koji je slavio na svjetskim prvenstvima u ovoj discipliniu nakon Billa Kidda. Miller je nakon spusta bio tek na 17. mjestu, međutim odličnim nastupom u dvije slalomske vožnje probio se do prve pozicije s rezultatom 3:18.41. Drugo mjesto sa sedam stotinki sekunde zaostatka pripalo je Norvežaninu Lasse Kjusu, dok je njegov sunarodnjak Kjetil-Andre Aamodt osvojio treće mjesto s rezultatom 3:18.54.

Medaljama u kombinaciji norveški dvojac uspio se izjednačiti s Marcom Girardelliem na ljestvici najuspješniji skijaša u povijesti svjetskih prvenstava sa 11 odličja. Girardelli je osvojio 4 zlata, 4 srebra i 3 bronce, Kjus je prikupio 3 zlata i čak 8 srebra, dok je Aamodt osvojio 5 zlata, 3 srebra i tri bronce.