HRVATI U NBA

Bogdanović ponovno otišao preko 30 koševa i odveo Jazz do pobjede

VEĆ 11. put ove sezone Bojan Bogdanović dosegnuo je granicu od 30 koševa, a njegov Utah Jazz spriječio je veliki povratak Pistonsa i u Detroitu slavio 111:105.

Bogdanović je susret završio s 32 poena, pet skokova i dvije asistencije, pogodio je 12 od 18 šuteva iz igre, tri od šest trica i svih pet slobodnih bacanja.

Utah je naizgled bila riješila utakmicu već u drugoj četvrtini kad je odmaglila na 22 poena prednosti, ali Pistonsi su se vratili i početkom posljednjeg perioda izjednačili. Džezeri su uzvratili serijom 18:2, ali ni tada se domaćini nisu predavali te su se u posljednjoj minuti približili na samo tri poena zaostatka, prije nego što je Rudy Gobert s dva slobodna bacanja zapečatio pobjedu,

Najveća podrška Bogdanoviću bio je Donovan Mitchell s 25 poena, a Pistonse je utakmicom karijere predvodio Christian Wood s 30 poena.

Utah se petom uzastopnom pobjedom učvrstila na četvrtom mjestu Zapada s omjerom 41-22, a za trećeplasiranim Denverom ima samo jednu utakmicu zaostatka.