Bogdanović predvodio Hrvate, jedino Bender izgubio

LJUBITELJI košarke sinoć su mogli uživati u čak deset utakmica u NBA ligi.

Od hrvatskih košarkaša sinoć su nastupili Bojan Bogdanović, Dario Šarić, Mario Hezonja i Dragan Bender. Upravo je Bender jedini ostao bez postignutog koša, iako je na terenu proveo 37 minuta.

U prvoj utakmici večeri Orlando Magic s Hezonjom u sastavu slavio je na domaćem terenu nakon produžetaka protiv Pistonsa 115:106. Orlando je do pobjede predvodio Gordon s 27 poena, 13 skokova i dvije asistencije. Dobar je bio i povratnik nakon ozljede, Nikola Vučević, zabio je 22 poena i dodao 12 skokova. Mario Hezonja za 23 minute ubacio četiri poena te dodao šest asistencija.

Najbolji u redovima Detroita bili su Ennis i Bullock s 21 poenom.

Košarkaši Philadelphije 76ersa nastavljaju s odličnim partijama. Sinoć su na svom terenu ugostili Hornetse te slavili sa 110:99. Embiid je ponovno pokazao kvalitetu te je predvodio 76erse s 23 poena do pobjede. Dario Šarić je ubacio devet poena te dodao sedam skokova i šest asistencija za 28 minuta.

Kod Hornetsa se istaknuo Walker s 31 poenom.

Indiana Pacersi našeg Bojana Bogdanovića upisali su važnu pobjedu protiv izravnih konkurenata za doigravanje - Milwaukee Bucksa. Pacersi su u dosta zanimljivoj utakmici slavili s 96:103. Kod Indiane ponovno je najbolji bio sjajni Oladipo s 21 poenom, sedam skokova i šest asistencija. Dobar je bio i Bojan Bogdanović. Babo je za 29 minuta zabilježio 14 poena te dodao četiri skoka i pet asistencija.

Kod Bucksa treba istaknuti sjajnu predstavu Middletona, s 30 poena bio je najbolji kod svoje momčadi.

Dragan Bender jedini je sinoć upisao poraz. On je sa svojim Sunsima na domaćem terenu izgubio protiv Oklahome 116:124. Zanimljivo, iako je na terenu proveo čak 37 minuta, nije se upisivao u strijelce. Prvo ime Sunsa bio je mladi Booker s 39 poena, a Westbrook s 43 i George s 20 bili su najbolji igrači kod gostiju.