Bogdanović utrpao 19 koševa, Zubac odličan u pobjedi Lakersa

HRVATSKI košarkaši imali su dobru večer u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta, a Bojan Bogdanović bio je jedan od najboljih igrača Indiana Pacersa u porazu od Dallasa 103:109.

Bogdanović je igrao 35 minuta za Indianu i postigao 19 koševa (šut za dva 6-12, trica 2-4, slobodna bacanja 1-1) uz 8 skokova i 1 asistenciju.

Dvojac Pacersa, Turner i Oladipo, bio je najefikasniji, prvi s double-doubleom (24 koša i 11 skokova), a drugi s 21 košem, no Mavericksi su do pobjede stigli na krilima šestorice igrača koji su ostvarili dvoznamenkasti učinak. Najbolji je bio Barnes s 21 košem, Barea je dodao 19, a Powell je ostvario double-double s 10 koševa i 14 skokova.

Dallasu je ovo prva pobjeda nakon četiri uzastopna poraza, dok su Pacersi porazom završili jednako dugu pozitivnu seriju.

Ivica Zubac igrao je 16 minuta u pobjedi LA Lakersa 123:104 protiv Atlanta Hawksa. Hrvatski košarkaš postigao je 10 koševa (šut za dva 4-6, slobodna bacanja 2-4) uz 1 skok.

Lakersi su imali čak 9 igrača s dvocifrenim učinkom i trojicu s double-doubleom. Predvodio ih je Ingram s 21 košem, 10 skokova i 6 asista, Randle je dodao 19 koševa i 10 skokova, a Caldwell-Pope 10 koševa i 14 asista. Atlantu su nosili Prince (24 koša) i Schroeder (20 koševa). Hawksi su upisali četvrti poraz zaredom, a Lakersi treću uzastopnu pobjedu.

Slabu večer imao je Mario Hezonja u dresu Orlanda, koji je sa 112:105 izgubio od Oklahoma Cityja. Hezonja je igrao 15 minuta za Orlando i postigao 4 koša (šut za dva 2-8, trica 0-1) uz 3 skoka. Oklahoma je do pobjede stigla na krilima Paula Georgea (26 koševa, 8 skokova, 3 asista) i Adamsa (16 koševa, 8 skokova, 2 asista), dok su Orlando nosili Simmons i Fournier s po 19 koševa i Gordon s 18 poena i 7 skokova.

Odličnu večer imao je i Dragan Bender u dresu Phoenixa, ali njegovi Sunsi izgubili su protiv New Orleansa 116:125. Bender je igrao 25 minuta za Phoenix i postigao 9 koševa (šut za dva 0-2, trica 3-6) uz 6 skokova i 7 asistencija.

Briljantnu partiju odigrao je Davis zabivši za Pelicanse čak 53 koša uz 18 skokova u gotovo 39 minuta na parketu. Zasjenio je i fantastičnog Bookera (40 koševa, 10 skokova, 7 asista), koji je uz Warrena (23 koša) i Jacksona (20 koševa, 12 skokova) držao Sunse u igri. Ipak, Phoenix je i 10. utakmicu zaredom poražen, a u posljednjih 25 susreta imaju samo 4 pobjede. Pelicansi su izborili šestu pobjedu zaredom.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u ponedjeljak:

Atlanta - LA Lakers          104-123
New Orleans - Phoenix        125-116
Oklahoma City - Orlando        112-105
Dallas - Indiana            109-103
Boston - Memphis             109-98
Brooklyn - Chicago             104-87
New York - Golden State       111-125
Toronto - Detroit             123-94