Bogut potopio Ruse, europski prvaci na pragu eliminacije

U PRVOJ utakmici 4. kola u A skupini na olimpijskom košarkaškom turniru, Australija je pobijedila Rusiju s 95:80 (49:33).

Australci su u četvrtom nastupu ostvarili drugu pobjedu, dok su aktualni europski prvaci Rusi pretrpjeli i treći poraz i sada su vrlo blizu eliminacije iz turnira. Pobjeda "klokana" protiv neuvjerljivih Rusa u Pekingu i nije veliko iznenađenje, ali ipak se nije očekivao potop Rusa na -15!

Već nakon prve četvrtine je bilo 11 razlike za Australce, na poluvremenu i 16. U nastavku je Australija sigurno kontrolirala uvjerljivu pobjedu. Njihov najbolji igrač bio je Andrew Bogut sa 22 koša i 8 skokova, a 22 poena ubacio je i Bruton.

Rusima nije pomoglo odlično izdanje Viktora Hrjape, koji je postigao 21 koš, a trice je gađao 6:6! Tom je učinku dodao i 9 skokova. Holden je ubacio 20 koševa uz šut 7:18 iz igre. Imao je 6 skokova i 4 asistencije, ali i 6 izgubljenih lopti. Andrej Kirilenko je pogodio samo jednu loptu od 10 iz igre za 6 poena.

Grci ubacili duplo više koševa od Angole

U skupini B, Grčka je pobijedila Angolu 102:61 (43:28). Bourousis je predvodio grčke strijelce s 22 koša uz šut 9:9 iz igre! U Angoli je najbolji strijelac bio Eduardo Mingas s 23 koša.