Bolji od Karoglana je samo Karoglan

HAJDUK je s uvjerljivih 0:3 slavio na gostovanju protiv Gorice u sklopu 26. kola SuperSport HNL-a. Splićani su sve riješili u prvih 45 minuta utakmice s tri gola u mreži domaćina, a strijelci su bili Marko Livaja u 22. minuti, Yassine Benrahou u 31. minuti i Rokas Pukštas u 41. minuti utakmice.

Bila je to 15. ligaška utakmica u ovom mandatu Mislava Karoglana na klupi Hajduka te je u njima ostvario učinak od 10 pobjeda, četiri remija i jednog poraza (protiv Rijeke 1:2 na Poljudu) osvojivši ukupno 34 boda. To znači da mu je prosjek osvojenih bodova u SHNL utakmicama 2.27 po utakmici što ga čini najuspješnijim trenerom Hajduka u toj kategoriji od početka Lige 10 (sezona 2013./14.). I ne samo to, najbliži njemu je opet sam Karoglan jer je u prvom mandatu prošle sezone osvajao 2.20 bodova po utakmici.

U ovaj izračun smo uključili sve trenere Hajduka koji su od sezone 2013./14. vodili Hajduk u barem deset ligaških utakmica. Tri trenera su imala dva mandata (Karoglan, Igor Tudor i Damir Burić) tako da popis čini ukupno 11 trenera u 14 mandata na klupi. Iza Karoglana nalaze se Siniša Oreščanin, Valdas Dambrauskas i Marijan Pušnik, a na samom dnu popisu je drugi mandat Igora Tudora.