Bordeaux tricom kod fenjeraša Le Havrea preuzeo vrh

NAKON šest odigranih utakmica 29. kola francuskog nogometnog prvenstva došlo je do promjene na samom vrhu ljestvice. Čelnu je poziciju makar privremeno preuzeo Bordeaux.

Slavio je Bordeaux s uvjerljivih 3:0 na gostovanju kod Le Havrea i tako radi bolje gol razlike na vrhu prestigao Lyon unatoč jednakom broju bodova. Strijelci za momčad Laurenta Blanca bili su Yoan Gourcuff, Souleymane Diawara i Wendel.

Monaco je slavio na gostovanju kod Nancyja pogotkom Korejca Park Chu-Younga, a svi hrvatski nogometaši (Dario Šimić, Jerko Leko i Nikola Pokrivač) u redovima momčadi iz Kneževine odigrali su svih devedeset minuta.

Od ostalih utakmica spomenimo još i onu najefikasniju u Nici između istoimenog domaćina i Caena. Završilo je podjelom bodova 2:2, a gosti iz Caena su kraj dočekali s deset igrača radi isključenja Gregoryja Lece u 82. minuti. Loic Remy i Olivier Echouafni zabili su za Nicu, dok su za Caen strijelci bili Vincent Hognon (autogol) Nicolas Seube.