Borussia se poigrala s Freiburgom, sjajni Leipzig drži korak s Bavarcima

DOK JE Bayern "gazio" HSV u Münchenu, Borussia se jednako dobro zabavljala na gostovanju u Freiburgu. Iako nisu ni izbliza bili efikasni kao Bavarci, "žuto-crni" slavili su 3:0, no da su bili samo malo koncentriraniji, mogli su pošteno natrpati domaćine.

Gosti iz Dortmunda imali su čak 26 udaraca na gol, od toga 10 u okvir, a neki promašaji spadali su u rubriku "vjerovali ili ne". Već u 13. minuti Sokratis je doveo Borussiju u vodstvo, a do poluvremena su se Aubameyang i društvo pošteno napromašivali.

All Goals highlights - Freiburg 0-3 Borussia... by denysenathan

Ipak, sjajni napadač Dortmunda u nastavku je zabio dva gola i tako se izjednačio s Lewandowskim na prvom mjestu ljestvice strijelaca Bundeslige. Obojica imaju po 19 golova.

RB Leipzig je nastavio s odličnim igrama i zadržao korak s Bayernom. Najveće iznenađenje sezone pobijedilo je kod kuće Köln 3:1 i zadržalo pet bodova zaostatka za vodećima.

Augsburg je slavio u Darmstadtu 2:1, a Mainz je rezultatom 2:0 šokirao Leverkusen.