bundesliga

Borussia senzacionalno okrenula u Münchenu i zaustavila Bayernov niz

BAYERN je u 18. kolu Bundeslige iznenađujuće kod kuće izgubio od Borussije iz Mönchengladbacha 2:1.

Na praznoj Allianz Areni i po snijegu lider prvenstva poveo je u 18. minuti 20. prvenstvenim golom Roberta Lewandowskog. Thomas Müller je odlično proigrao Poljaka koji se fantastičnim primanjem lopte oslobodio čuvara i onda snažnim udarcem pogodio za 1:0.

Gosti okrenuli u četiri minute

No gosti su okrenuli do poluvremena. Prvo je u 27. minuti Neuhaus iskoristio očajnu reakciju Sülea i zabio za 1:1 da bi samo četiri minute kasnije Lainer lijepo pogodio glavom nakon centaršuta Netza iz kornera.

Bayern je u nastavku dominirao, ali su sjajni Yan Sommer i greda spasili goste. Švicarski golman je u 56. minuti skinuo veliku šansu Musiali, tri minute kasnije obranio je i Mülleru, a Lewandowski je u 61. zatresao gredu.

Bayern je ovim porazom omogućio Borussiji da mu se u subotu eventualnom pobjedom u gostima kod Eintrachta približi na šest bodova. Gosti su tako prekinuli Bayernov niz od sedam uvjerljivih pobjeda u svim natjecanjima, a Borussiji je ovo bila prva pobjeda nakon pet kola.