Brann "petardom" ispratio Viking uz četiri gola Helstada!

DINAMOV suparnik u Uefinoj ligi, Brann iz Bergena, u 25. je kolu norveškog prvenstva uvjerljivo svladao trećeplasirani Viking sa 5-2 uz čak četiri gola Thorsteina Helstada.

Mrežu je načeo Azar Karadas u sedmoj minuti, a potom se "razmahao" Helstad zabivši pogotke u 29., 42., 49. i 90. minuti iz 11-erca.  Strijelci za Viking bili su Berg u 78. za 4-1 i Nisja dvije minute kasnije za 4-2.

Bila je ovo utakmica pretposljednjeg kola, a Brann je jioš prošloga vikenda osigurao naslov prvaka nakon pune 44 godine. U zadnjem kolu ide u goste Tromsöu.

Na startu Uefine lige njemački HSV pobijedio je Brann u Bergenu sa 1-0, a norveška momčad u 2. kolu gostuje u Rennesu, dok  će se s Dinamom sučeliti 29. studenoga u Bergenu u okršaju 3. kola.

Redoslijed: 1. Brann 54 boda, 2. Stabaek 45, 3. Viking 47...