Brescia izborila povratak u Serie A

KROZ natjecanje u Seriji B ulazak u Seriju A iduće sezone su osigurali nogometaši Leccea i Cesene. Treći putnik se tražio kroz dodatne kvalifikacije.

Polufinale su prošli Torino i Brescia, a potom su te dvije momčadi odigrale dvije finalne utakmice.

Prva u Torinu je završila bez pobjednika (0:0), a ove je nedjelja Brescia na domaćem travnjaku slavila 2:1 i tako uspjela u ostvarenju cilja, povratka u Seriju A. Posljednji put je Brescia igrala u prvoligaškom okruženju u sezoni 2004/05.

U uzvratu je Brescia povela s 2:0 pogocima Possanzinija i Caracciola, a voda na njihov mlin je dodatno krenula od 70. minute kada su gosti ostali s igračem manje. Unatoč tome je Torino smanjio na 2:1 pogotkom Arma u 86. minuti, no gosti do kraja nisu uspjeli potpuno nauditi velikom slavlju domaćina.