Bucksi bez Kukoča svladali Bobcatse

KOŠARKAŠI Milwaukee Bucksa učvrstili su svoju poziciju za doigravanju u Istočnoj konferenciji NBA lige 99:93 pobjedom protiv momčadi s najlošijim omjerom u NBA, Charlotte Bobcatsima.

Bucksi su bili u zaostatku pune dvije i pol četvrtine, no tada su zahvaljujući braniču T.J. Fordu krenuli u seriju 28-11 kojom su zaostatak 57-66 pretvorili u prednost 85-77 početkom posljednje četvrtine i to vodstvo su zadržali do kraja. Michael Redd (18) najefikasniji kod Bucksa, a Melvin Ely (21) kod Bobcatsa. Trener Milwaukeea Terry Stotts ostavio je Tonija Kukoča na klupi svih 48 minuta.

Utah Jazz je bez ozlijeđenog Gordana Giričeka, koji ima problema s ahilovom tetivom, izgubio na gostovanju kod Houston Rocketsa sa 88-102. Kod domaćih Rocketsa, koji su krajem treće četvrtine imali i 22 koša prednosti, najbolji su bili "all-star" igrači Yao Ming (27) i Tracy McGrady (25), dok je Jazz predvodio Milt Palacio (20).

U preostale tri utakmice iznenađujuće su do pobjeda stigli gostujući sastavi. Memphis Grizzliesi su u Los Angelesu nadvisili domaće Lakerse sa 100-99. Junak pobjede bio je Pau Gasol (31, 12 skokova) koji je u posljednjoj minuti postigao četiri uzastopna koša kojima je izjednačio rezultat na 99-99, te usto u obrani blokirao šut Lamara Odoma. Pobjedu Grizzliesima donio je bivši igrač Cibone Chucky Atkins pogodivši jedno od dva slobodna bacanja tri sekunde prije kraja. U preostalom vremenu Kobe Bryant (26) promašio je tricu za pobjedu Lakersa.

Golden State Warriorsi iznenadili su 99-91 pobjedom u Clevelandu protiv Cavaliersa. Jason Richardson (31) najbolji kod pobjednika, a LeBron James (33) kod poraženih. Gostujuću pobjedu upisali su i New Orleans Hornetsi koji su sa 100-94 svladali Minnesota Timberwolvese. Speedy Claxton (28) i Kirk Snyder (28) predvodili su Hornetse, a Ricky Davis (23) i Kevin Garnett (19, 21 skok) Wolvese.

2. Utah 25 26 .490 1 1/2

3. Minnesota 22 28 .440 4