Bucksi nadmoćni nad Seattleom, tri koša Kukoča

KUKOČEVI Milwaukee Bucksi i Giričekova Utah Jazz bili su uspješni u nedjelju navečer, no hrvatski košarkaši nisu imali velikoga udjela u pobjedama.

Milwaukee je kod kuće bio uvjerljiv protiv Seattlea (99:73), a Kukoč je u pobjedi sudjelovao sa 18 minuta, 3 poena (šut 1:4), 5 skokova i 2 asista. Michael Redd je sa 35 poena bio "krvnik" vodeće momčadi Sjeverozapadne divizije, za koju je Ray Allen dao 16 poena u svom prvom povratku u Milwaukee nakon što je prodan u Seattle u veljači.

Utah je slavila na gostovanju Houstona (99:92), a Gordan Giriček je igrao svega četiri minute. Matt Harpring (28) i Raja Bell (21) briljirali su kod Utaha, a Tracy McGrady (23) i Mike James (21) kod Rocketsa.

U najzanimljivijoj utakmici večeri Boston je nakon produžetka slavio kod Phoenixa (120:113), a junak dvoboja bio je Antoine Walker sa 33 poena, 13 skokova i 6 asista. Walker se prije tjedan dana vratio u Boston iz Atlante, a u dvije utakmice je dao 57 poena i 27 skokova, pa je Boston sada konačno u pozitivi (29:28) i vodi u Atlanticu.

Sinoć je imao i pomoć od Paula Piercea (25, 12 skokova), koji je koševima iz slobodnih bacanja 36 sekundi prije kraja regularnog dijela odveo u utakmicu u produžetak. Amare Stoudemire (27) i Shawn Marion (15, 20 skokova) bili su najbolji kod Phoenixa, koji je ovim porazom izgubio vodeće mjesto lige u korist San Antonia.

Detroit Pistonsi su svladali Golden State Warriorse (94:93), a prvacima je to sedma pobjeda zaredom, dok su New Jersey Netsi svladali Cleveland Cavalierse (104:98) na krilima odličnog Vincea Cartera (34,11 skokova).