Carević donio pobjedu Lokerenu

POGODIVŠI u 40. minuti iz slobodnog udarca na nepostavljeni obrambeni blok gostiju, Mario Carević zabio je jedini gol u dvoboju Lokerena i Dendera.

Gostujući vratar Cedric Berthelin komunicirao je sa svojim suigračima u obrani u trenutku dok je 26-godišnji Splićanin opalio prema nebranjenom dijelu mreže. Gosti su oštro protestirali, no sudac Saadouni odbio je njihove prigovore i priznao pogodak.

Hrvatski je nogometaš u pretposljednjoj minuti dvoboja 26. kola belgijskog prvenstva zaradio žuri karton.

Ivan Leko odigrao je svih 90 minuta u domaćoj pobjedi Club Bruggea nad Brusselsom (1-0). Zvonimir Deranja odsjedio je na klupi domaću pobjedu njegova Mouscrona nad Charleroijem (3-1), dok Nikica Jelavić nije bio u kadru Zulte-Waregema, koji je poražen kod Mons-Bergena 3-0.