Carterovo isključenje pomoglo Spursima

SAN ANTONIO Spursi iskoristili su nesmotrenost Vincea Cartera i stigli do 101.91 pobjede na gostovanju kod New Jersey Netsa.

Carter je, naime, 10 minuta prije kraja dobio drugu, isključujuću, tehničku pogrešku pri vodstvu Netsa 72-60. Do tada je postigao 43 koša, a bez njega su domaći igrači posljednjih 10 minuta izgubili sa 22 koša razlike. Carter je nakon jednog svog neuspješnog šuta zamahnuo nogom u pravcu svog čuvara Brucea Bowena i dobio tehničku pogrešku. Bila mu je to druga, jer su on i Bowen još ranije dobili po tehničku zbog sudaranja glavama.

Izlazak Cartera najbolje je iskoristio Tony Parker koji je u posljednjoj četvrtini ubacio 17 od svojih 27 koševa. Tim Duncan se vratio na teren nakon dvije utakmice propuštene zbog ozljede sa 16 koševa, 15 skokova i 9 asistencija. Zoran Planinić je za Netse odigrao pet minuta i u to vrijeme nije uputio niti jedan šut, već je ostvario jednu asistenciju i imao jednu izgubljenu loptu.

Utah Jazz ostvario je sigurnu 100-82 pobjedu protiv Minnesota Timberwolvesa koji se nalaze u velikoj krizi. Carlos Boozer (21, 11 skokova) i Andrej Kirilenko (20, 10 skokova) bili su najbolji kod domaćih, a Latrell Sprewell (16) kod gostiju. Gordan Giriček je za Utah odigrao 12 minuta i u to vrijeme ubacio 4 koša (šut iz igre 2-2) uz 2 skoka i 1 izgubljenu loptu.

U derbiju večeri Seattle SuperSonicsi su sa 113-105 kao gosti svladali domaće Phoenix Sunse. Ključnu prednost Sonicsima su donijele njihove pričuve koje su sa 35-7 nadigrale pričuve Sunsa. Rashard Lewis (23) i Ray Allen (21) predvodili su strijelce Sonicsa kod kojih je čak sedam igrača postiglo dvoznamenkast broj pogodaka, dok Amare Stoudemire (33) i Steve Nash (25, 14 asistencija) ovoga puta nisu uspjeli odvesti svoju momčad do pobjede.

Sacramento Kingsi izgubili su drugu utakmicu zaredom na svom parketu zbog sudačke pogreške. Ovoga puta s pobjedom iz ARCO Arene otišli su Dallas Mavericksi sa 115-113. Naime, pri vodstvu Kingsa 113-112 30 sekundi prije kraja Cuttino Mobley je krenuo na polaganje, Erick Dampier je blokirao njegov pokušaj nakon što je lopta udarila u tablu, ali suci nisu priznali koš. U sljedećem napadu Mavsa Jason Terry je postigao koš uz prekršaj Chrisa Webbera i postavio konačni rezultat. Mike Bibby je s istekom vremena pokušao tricom donijeti pobjedu Kingsima, ali nije uspio. Dirk Nowitzki (27), Michael Finley (19) i Jason Terry (17) najbolji kod Mavsa, a Mike Bibby (25), Chris Webber (23, 11 skokova) i Brad Miller (22, 10 skokova) kod Kingsa.

Denver Nuggetsi iznenadili su u Clevelandu domaće Cavalierse svladavši ih sa 106-101. Najzaslužniji za pobjedu Nuggetsa bili su Earl Boykins (20) i Kenyon Martin (19) koji su nadoknadili loše izdanje Carmela Anthonyja (14). LeBron James (35) nadigrao je svog velikog suparnika, ali ni to niti odličan učinak Zydrunasa Ilgauskasa (25, 14 skokova) nije bilo dovoljno Cavsima.

Miami Heat učvrstio je svoje vodstvo u Istočnoj konferenciji 97-87 pobjedom na gostovanju kod Charlotte Bobcatsa. Shaquille ONeal (32, 12 skokova) predvodio je Heat, a Brevin Knight (17) Bobcatse.

Houston Rocketsi upisali su šestu pobjedu zaredom, ovoga puta 91-83 na gostovanju kod Indiana Pacersa. Sedam minuta prije kraja bilo je 82-82, a do kraja dvoboja domaći su postigli samo jedan poen. Bob Sura (17), Tracy McGrady (16) i Yao Ming (16) najbolji kod Rocketsa, a Jermaine ONeal (18) i Stephen Jackson (18) kod Pacersa.

Memphis Grizzliesi bolje su odigrali završnicu dvoboja i sa 88-82 svladali Portland Trail Blazerse. Stromile Swift (23) i Mike Miller (22) najbolji kod Grizzliesa, a Zach Randolph (26, 12 skokova) i Ruben Patterson (20) kod Blazersa.

Washington Wizardsi uživaju u odličnoj sezoni, te su ponovno iz jedne tijesne završnice izašli kao pobjednici, ovoga puta sa 94-91 protiv Los Angeles Clippersa. Gilbert Arenas (35) prvo ime Wizardsa, a Bobby Simmons (24) kod Clippersa.

Philadelphia 76-ersi lakoćom su sa 106-91 svladali u Torontu domaće Raptorse. Allen Iverson (30) i Kenny Thomas (23) bili su najučinkovitiji kod pobjednika, a Jalen Rose (23, 10 skokova) i Morris Peterson (22) kod poraženih.

Boston Celticsi produžili su mizeriju New York Knicksa svladavši ih sa 111-94. Ricky Davis (25) najbolji kod Celticsa, a Stephon Marbury (31, 10 asistencija) kod Knicksa kod kojih je Bruno Šundov prosjedio čitavu utakmicu na klupi.

New Orleans Hornetsi napokon su upisali 10. ovoswzonsku pobjedu svladavši sa 111-108 Golden State Warriorse. Rodney Rogers (20) i Boštjan Nachbar (19) najbolji kod domaćih, a Derek Fisher (23) kod gostiju.

Utah - Minnesota 100-82

Gordan Giriček - 12 minuta, 4 koša (šut iz igre 2-2), 2 skoka, 1 izgubljena lopta

Sacramento - Dallas 113-115