Cedevita razbila Zvezdu na oproštaju od Eurolige

CEDEVITA je u posljednjem 14. kolu skupine Top 16 fazi Eurolige razbila Crvenu Zvezdu s 83:62 (29:12, 23:19, 16:14, 15:17). Najefikasniji u momčadi Veljka Mršića bio je Jacob Pullena s 22 poena. Miro Bilan ubacio je 12, baš kao i Luka Žorić, dok je Luka Babić potpisao 10 poena. U redovima Zvezde Vladimir Štimac upisao je 18 poena, a Tarence Kinsey 11.

Cedevita je od ulaznica skupila 32 tisuće kuna koje će donirati projektu obnove Vukovarskog vodotornja.

Hrvatski predstavnik odlijepio već u 5. minuti kada je Nemanja Gordić pogodio trojku za 14:7, nakon čega je razlika rasla  do velikih 29:12 na kraju prve dionice. Cedevita je nastavila u sjajnom ritmu, pa je u 13. minuti Luka Žorić zakucao za 25 poena prednosti (39:14), dok su na poluvremenu domaći otišli s vodstvom od 52:31.

Tijekom susreta u dvorani je umalo došlo do sukoba, a veći izgred spriječila je policija.

Momčad Dejana Radonjića, koja je osigurala plasman u četvrtfinale i utakmice protiv moskovskog CSKA, nije se uspjela podiči u nastavku. Jednostavno, koncentrirana i motivirana Cedevita nastavila je sa sjajnom igrom na krilima Jacoba Pullena te održavala prednost od 25 poena razlike, a protivnik je tek u završnici uspio smanjiti na 19 za konačnih 83:62.

Cedevita je na oproštaju od Eurolige ostvarila 10. pobjedu protiv srpske momčadi, prvu nakon tri poraza zaredom, dok je Zvezda slavila 12 puta do sada.