Celtic dovodi hrvatskog golmana?

Foto: Profimedia

DINKO HORKAŠ (27) mogao bi ovog ljeta napraviti transfer karijere. Zahvaljujući sjajnim nastupima za Las Palmas u drugoj španjolskoj ligi, interes za hrvatskim golmanom pokazali su Celtic, Torino, Olympiacos i Levante. Španjolski medij La Provincia navodi da je Celtic najbliže dovođenju Horkaša, a Las Palmas bi na njegovu transferu zaradio između četiri i sedam milijuna eura, iako je isprva tražio deset.

O potencijalnom prelasku Horkaša iz Las Palmasa u Celtic pisali su i škotski mediji. Kada bi se transfer ostvario, u Old Firmu, kultnom derbiju Celtica i Rangersa, branila bi dva hrvatska golmana. Podsjetimo, Ivor Pandur (26) ranije ovog mjeseca predstavljen je kao novi član Rangersa.

Najvrjedniji golman druge španjolske lige

Nakon nedavnog ažuriranja tržišnih vrijednosti na Transfermarktu, Horkaševa cijena skočila je na pet milijuna eura. Time se izjednačio s Dominikom Kotarskim (26) te postao najvrjedniji hrvatski vratar prema procjenama te specijalizirane stranice.

Prema podacima Transfermarkta, Horkaš je ujedno postao i najvrjedniji vratar u povijesti La Lige 2. Vrijednost mu je porasla nakon sezone u kojoj je bio nezamjenjiv na golu Las Palmasa, za koji je u prvenstvu branio 41 put.

Pritom je primio 39 golova i čak 14 puta sačuvao mrežu netaknutom. Iako je upisao i dva nastupa u doigravanju za povratak u prvu španjolsku ligu, njegov klub u tome nije uspio jer je u finalu bolja bila Málaga. Da će Horkaš ovog ljeta vjerojatno napustiti klub, potvrdio je i sportski direktor Las Palmasa Luis Helguera.

"Svi igrači su na prodaju. Dinko je privukao veliki interes, ali nemamo čvrstih ponuda. Momčad je na prodaju, ali kao i sa svakom momčadi, ako stigne dobra ponuda, prodat ćemo. Mirni smo jer je on naš vratar i ima još dvije godine ugovora. Jako smo zadovoljni njegovom igrom. Vidjet ćemo kako će se stvari odvijati", izjavio je Helguera za AS.

Horkaš na pripremnoj utakmici Dinama / Foto: Sanjin Strukic/PIXSELL

Put od Dinama do zvijezda LaLige 2

Horkaševa karijera započela je u Dinamu, gdje je proveo 11 godina, no nikada nije dobio priliku u službenoj utakmici za prvu momčad. Iskustvo je skupljao na posudbama, uključujući dva boravka u Bosni i Hercegovini. Prvo je 2020. bio u Zrinjskom, dvije godine kasnije u Posušju, a bio je i na posudbi u Varaždinu.

Nakon što je 2022. raskinuo ugovor s Dinamom, otišao je u bugarski Lokomotiv Plovdiv, gdje je 2023. proglašen najboljim vratarom lige. To mu je osiguralo transfer u Las Palmas u ljeto 2024. godine kao slobodnom igraču.

U prvoj sezoni u La Ligi upisao je 13 nastupa u ligi i tri u Kupu kralja, no klub je ispao iz lige. U drugoligaškom natjecanju, nakon odlaska golmana Jaspera Cillessena, Horkaš se učvrstio kao prvi vratar i postao jedan od najboljih u ligi.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.