Celtic i Rangersi krenuli u sezonu pobjedama

ODIGRANA je prva utakmica nove sezone škotskog nogometnog prvenstva. Aktualni viceprvak Celtic pobijedio je Aberdeen u gostima 3-1.

Od 2006. do 2008. godine Celtic je osvojio tri uzastopna naslova škotskog prvaka, koji im je prošle sezone preuzeo gradski rival Glasgow Rangers. Ove su sezone stoga zeleno-bijeli najavili vraćanje naslova u svoje vitrine i sudeći po prvom kolu, njihove najave imaju pokrića.

Već do poluvremena Celtic je imao prednost 3-0 dvama golovima Aidena McReadyja i jednim Scotta McDonalda, pa su tako domaćini u nastavku imali "nemoguću misiju". Aberdeen je u nastavku doista i zaigrao bolje, te je smanjio golom Sonea Aluka, ali više od toga nije mogao.

Rangersi uvjerljivi na startu

Glasgow Rangersi su na uvjerljiv način, kao što to i priliči aktualnim prvacima, otvorili novu sezonu u škotskom nogometnom prvenstvu.

Rangersi su na svom Ibroxu pobijedili Falkirk 4-1 predvođeni Kennyjem Millerom koji je bio dvostruki strijelac.

Po gol za Rangerse, koji će ove sezone loviti svoj drugi uzastopni naslov i 53. ukupno u povijesti, zabili su Lee McCullogh i Steve John Naismith.

Škotski Premiership, 1. kolo:

Aberdeen – Celtic 1-3 (McGrady 29, 42, McDonald 44 / Aluko 61)

Glasgow Rangers – Falkirk 4-1 (McCulloch 14, Miller 34, 72, Naismith 83 / Finnigan 24)

Hibernian – St. Mirren 2-1

Kilmarnock – Hamilton 3-0

St. Johnston – Motherwell 2-2