Četiri koša Šundova i Giričeka

IAKO je bio heroj, Jason Kidd zamalo je postao tragičar utakmice. Jedanaest sekundi prije kraja kod vodstva Netsa 105104 imao je dva slobodna bacanja, ali je oba promašio i time pružio šansu Portlandu da dođe do pobjede. Na sreću stvar je spasio Rodney Rogers, koji je ukrao loptu upućenu Sabonisu.

Time je prekinut niz Portlanda od tri pobjede na gostovanjima. Kidd je ubacio 27 koševa i dodao 12 asistencija. Odličan je bio i Richard Jefferson sa 22 poena, 15 skokova i 7 asistencija.

Kod Portlanda najefikasniji je bio Ruben Patterson sa 26 koševa, a Scottie Pippen ubacio je 16.

Giričekovi Grizzliesi polako se bude. Ubilježili su i treću pobjedu zaredom, a žrtve su bili Denver Nuggetsi (96-93). Pau Gasol postigao je 18 poena i 10 skokova, a Jason Williams dodao je 16 koševa. Giriček je za 14 minuta ubilježio 4 koša (šut 2-7) i jednu asistenciju.

Donnell Harvey sa 23 i Juwan Howard sa 22 poena bili su najbolji kod Denvera.

Celticsi su na svom terenu poraženi od Sunsa 94-103, zahvaljujući odličnoj igri Shawna Mariona koji je sa 32 koša imao učinak sezone. Joe Johnson i Amare Stoudemire dodali su po 19 poena za goste, dok je domaćine predvodio Antoine Walker sa 31 košem. Šundov je za Boston odigrao 8 minuta, te je upisao 4 koša (šut 2-5) i 4 skoka.

Pacersi su u produžetku svladali Kukočeve Buckse 126-119. Briljirao je Jermaine O´Neal sa 30 koševa, od čega četiri u produžetku. Tome je pridodao i 13 skokova. Dobro su ga pratili Jamaal Tinsley sa 21 i Reggie Miller sa 20 poena.

Kukoč je i dalje na listi ozlijeđenih, a najefikasniji u njegovoj momčadi bili su Ray Allen sa 26 i Sam Cassell sa 25 koševa.

Tony Parker odigrao je utakmicu karijere i odveo je svoje Spurse do pobjede 111-104 protiv najbolje momčadi lige Dallas Mavericksa, kojima je to tek treći poraz.

Parker je ubacio 32 koša, a Tim Duncan dodao je 22 i 13 skokova.

Dallas nije mogao računati na ozlijeđenog Dirka Nowitzkog, pa je najbolji strijelac bio Michael Finley sa 36 poena.