Chardy u Stuttgartu uzeo prvi ATP naslov

JEREMY CHARDY, 22-godišnji francuski tenisač, proslavio je na ATP turniru u Stuttgartu (zemljana podloga) prvi naslov pobjednika u karijeri.

U finalnom meču, koji je trajao jedan sat i 48 minuta, Chardy je svladao Hanescua 1:6, 6:3, 6:4. Zanimljivo da je Hanescu ovom prilikom lovio drugu ATP krunu u karijeri. Prvi turnir je osvojio prošle godine, također na zemlji, u Gstaadu, a na putu do pobjede je u četvrtfinalu bio bolji baš od Chardyja.

Rumunjski tenisač Hanescu je odlično otvorio meč, te je dobio prvi set 6:1. No, nakon toga je Chardy držao konce igre u svojim rukama, makar je imao jedan pad u igri tijekom trećeg seta.

Posljednju mogućnost povratka u meč Hanescu je imao kod 4:3 za Francuza u trećem setu. Međutim, nije realizirao dvije break lopte, te je do kraja meča Chardy čuvao svoj servis i ovaj tjedan okončao najvećom pobjedom u karijeri za prvi ATP naslov.