Chelsea nakon produžetaka izborio polufinale FA kupa

MANCHESTER UNITEDU, Tottenhamu i Southamptonu u polufinalu FA kupa priključio se i Chelsea večerašnjom pobjedom nad Leicesterom nakon produžetaka (2:1).

Chelsea je s povećom mukom izborio nastavak jedinog natjecanja u kojem još može osvojiti trofej u tekućoj sezoni.

Unatoč početnom vodstvu zahvaljujući pogotku Alvara Morate krajem prvog poluvremena (42'), Chelseajevo vodstvo poništeno je golom Jamiea Vardyja u 76. minuti.

S primislima na jedanaesterce, u produžetke se ušlo s dozom nervoze. Međutim, koncem prvog produžetka Pedro je na asistenciju N'Gola Kantea poentirao za Chelseajevo novo vodstvo. Kako se naposljetku ispostavilo, španjolski reprezentativac postigao je pogodak vrijedan polufinala najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu.

Prvi polufinalni par čine Chelsea i Southampton, a drugi Manchester United i Tottenham. Utakmice su zakazane za 21. i 22. travnja.

Protekle sezone FA kup osvojio je Arsenal. Chelsea se, pak, posljednjom titulom ovjenčao 2012. godine.