Trener Chelseaja Liam Rosenior uvjeren je da će klub otkriti kako je njegov početni sastav za utakmicu Lige prvaka protiv Paris Saint-Germaina u srijedu procurio na internet čak osam sati prije početka. Sastav je kružio društvenim mrežama nakon objave jednog francuskog novinara, a uključivao je i potvrdu da će na golu umjesto Roberta Sancheza stajati Filip Jorgensen.
Ta se odluka pokazala kobnom jer je Jorgensen pogreškom, kod rezultata 2:2, poklonio PSG-u vodstvo, nakon čega su Parižani s još dva gola došli do visoke pobjede od 5:2 i vjerojatno riješili pitanje prolaska u četvrtfinale, piše Daily Mail.
Nakon utakmice i teškog poraza Rosenior je rekao da nije bio svjestan curenja informacija. "Nisam znao za to", izjavio je kada su ga obavijestili da je sastav bio poznat još od podneva.
"Siguran sam da ćemo otkriti o čemu se radi, ako je to istina. Takve se stvari danas događaju prilično često", dodao je. "I mi dobivamo informacije o našim suparnicima. Više me brine konačni rezultat nego početak utakmice."
Dok se Chelsea ove subote mora suočiti s Newcastleom u Premier ligi, PSG će imati slobodan vikend. Francuski prvak uspješno je odgodio svoju prvenstvenu utakmicu kako bi se momčad što bolje oporavila za uzvrat osmine finala Lige prvaka na Stamford Bridgeu sljedećeg utorka.
S obzirom na veliku prednost koju Parižani sada imaju, može se reći da im odgoda domaće utakmice možda i nije bila potrebna.
Rosenior je nakon poraza u srijedu otkrio da je 23-godišnji Jorgensen u svlačionici preuzeo odgovornost za svoje pogreške. Ostaje za vidjeti tko će dobiti priliku na golu protiv Newcastlea. Rosenior bi mogao procijeniti da ne želi narušiti Jorgensenovo samopouzdanje tako što bi ga odmah vratio na klupu i pružio priliku Sanchezu, pogotovo nakon što je pokazao da mu je upravo Jorgensen prvi izbor.