LIGA PRVAKA

CHELSEA - VALENCIA 0:1 Španjolci iznenadili na Stamford Bridgeu

VALENCIA je u Londonu iznenadila Chelsea s 1:0. Rodrigo je u 75. minuti zabio za Valenciju, a dvije minute prije kraja Barkley je promašio penal kojim se momčad Franka Lamparda mogla spasiti od poraza. Mateo Kovačić je igrao do 80. minute za Engleze.

Utakmicu je obilježila i jedna sudačka odluka, a sporan je bio start Francoisa Coquelaina nad Masonom Mountom nakon kojeg je igrač Chelsea morao napustiti igru.

Španjolska momčad u meč je ušla kao veliki autsajder u španjolskim medijima, a za sve je bila kriva loša atmosfera u klubu nakon odlaska trenera Marcelina. Vlasnik Peter Lim već neko vrijeme ratuje s navijačima, a situacija je posebno eskalirala kada je otpustio Marcelina.

Osim toga, ranije danas objavljeno je i da će nogometaši Valencije bojkotirati medijska obraćanja sve dok im klub ne objasni razloge otkaza Marcelinu. Ipak, Valencia je i u takvoj atmosferi bila prejaka za momčad iz Londona pa u novu sezonu Lige prvaka kreće pobjedom.