Cibona bolja od Maccabija

U SUSRETU 13. kola Goodyear lige košarkaši Cibone su na domaćem parketu pobijedili Maccabi iz Tel Aviva 85:80 (28:17, 56:43, 70:64).

Cibosi su odlično ušli u utakmicu te su poveli sa 24:11. Solidnu prednost uspjeli su očuvati i do kraja prve četvrtine (28:17). Do kraja poluvremena Cibona je čak i povećala prednost, te su na odmor otišli sa 13 koševa viška (56:43). Domaći su košarkaši imali odličan šut, čak 60 posto.

U trećoj dionici gosti iz Tel Aviva pojačali su tempo, te su se u 26. minuti primakli na samo tri poena zaostatka (57:60). Do kraja vodila se žestoka bitka, a šesta pobjeda Cibone u Goodyear ligi mogla se nazrijeti tek dvije minute prije kraja, kada su pobjegli na sedam koševa viška (81:74).

Najzaslužniji za pobjedu Cibone bio je Matej Mamić, koji je ubilježio 15 poena i 9 skokova.