Cibona izgubila u dramatičnoj završnici

KOŠARKAŠI Cibone VIP upisali su i drugi poraz u skupini D drugog kruga Eurolige. Nakon što su u Zagrebu izgubili od Tau Ceramice u dvoboju 2. kola "Vukovi" su poraženi u Moskvi od CSKA 61:68 (14:13, 14:17, 14:22, 19:16).

Premda je hrvatski doprvak nastupio bez bolesnih Sesara i Žižića cijeli je susret držao priključak s ruskom momčadi. Na poluvremenu je bilo tek dva razlike za domaćine, međutim, u presudnim trenucima utakmice nije bilo dovoljno koncentracije i CSKA je upisao pobjedu.

Domaćin je ključnu prednost ostvario pod obručima upisavši 38 skokova, 16 više od svog suparnika. U posljednjoj minuti utakmice pri rezultatu 65:61 za CSKA pogreškom zapisničkog stola "ukradeno" je nekoliko sekundi, što je izazvalo prosvjed s naše klupe. Suci su reagirali dodijelivši treneru Cibone, Draženu Anzuloviću prvo jednu, a potom i drugu tehničku pogrešku. Brown je realizirao tri od četiri slobodna bacanja i razriješio sve dvojbe.

Prvi strijelac "Vukova" bio je Slaven Rimac sa 19 koševa, dok su CSKA predvodili Turcan (15 koševa i 15 skokova), te Brown (12) i Holden (12).

Ovim porazom Cibona VIP se po svemu sudeći oprostila od prvog mjesta u skupini, koje vodi na Final Four.