Cibona napokon slavila u gostima, izbačen AEK

Košarkaši KOŠARKAŠI Cibone VIP napokon su upisali gostujuću pobjedu u Euroligi. U dvoboju 10. kola A skupine Cibona je košem Žižića u posljednjoj sekundi u Ateni pobijedila AEK 75:73 (13:26, 21:20, 17:14, 24:13).

Premda su u jednom trenutku gubili i sa 19 razlike (27:46) "Vukovi" se nisu predavali i sjajnim drugim poluvremenom uspjeli su dostići prednost grčke momčadi.U neizvjesnoj završnici Cibona je slavila košem Žižića dvije desetinke sekunde prije kraja utakmice. U prvom poluvremenu zagrebačka momčad primila je 46, dok su u posljednje dvije četvrtine primili svega 27 koševa.

Četvrtom uzastopnom pobjedom hrvatskom doprvaku širom su otvorena vrata drugog kruga Eurolige. Nakon deset kola Cibona VIP ima šest pobjeda i četiti poraza, dok je ovo AEK-u bio šesti poraz, uz četiri pobjede, što ga praktički eliminira AEK iz daljnjeg natjecanja.

Najefikasniji u redovima Cibone bili su Penn (19), Žižić (13), Golemac (13), te Sesar (8), dok je domaćine predvodio Lollis (19).