Cibona pobijedila Zadar

Četvrta utakmica finala doigravanja između Cibone i Zadra nije odlučila o novom hrvatskom košarkaškom prvaku. Cibona je bila bolja od Zadra, a sljedeća peta utakmica igrati će se u nedjelju.

Petroka Cibone: Žuža, Longin, Krstić, Vranković, Bader.

Petorka Zadrana: Banić, Gečevski, Johnson, Vladović, Tvrdić.

Zadar je poveo utakmicu zabivši prvi koš.

Nakon dvije minute igre igrač Cibone Žuža je već zaradio drugu osobnu pogrešku.

U 6. minuti utakmice Zadar je zabio prvu tricu nakon petog pokušaja.

U prvoj četvrtini utakmice igra se čvrsta obrana, rijetko se puca na koš, a najčešće se šutira za tri poena.

Josip Vranković dva puta je pogriješio u koracima, a Cibona za sada ima i više izgubljenih lopti od gostujuće momčadi.

Pred kraj prve četvrtine sudac je dosudio tehničku pogrešku Vrankoviću zbog verbalne komunikacije s igračem Zadra Johnsonom.

Sudeći po promašenim slobodnim bacanjima, očito je da su obje momčadi ušle u finalni dvoboj vrlo nervozno.

Prva četvrtina završila je vodstvom Cibone od +7 (17:10).

Cibona je u prvoj četvrtini izgubila čak 6 lopti, dok je Zadar izgubio tek jednu manje.

Početkom druge četvrtine Cibona je izvela tri neuspješna napada, ali Zadrani su uspjeli zabiti tek jedan koš u dvije minute.

Najveća prednost bila je +8 Cibone.

Za sada se ističe zadarski igrač Randle sa svojih 5 koševa.

Zadar po drugi puta iznuđuje koš i dodatno bacanje, međutim ponovo ne uspijevaju zabiti.

Polovicom druge četvrtine Cibona nije uspjela pogoditi niti jedan koš iz igre.

Krajem druge četvrtine najbolji strijelac Cibone je Vranković, a najbolji strijelac Zadra Randle.

Cibonini košarkaši uspjeli su s par kontri "odlijepiti" se serijom od 7:0. Zadar je zatim uzvratio serijom od 3:0.

Cibona krajem prvog poluvremena ima 75 posto šuta sa crte slobodnog bacanja, a Zadrani tek 25 posto.

Od 30 Ciboninih poena čak 14 je postignuto iz slobodnih bacanja, što može ilustrirati igru na terenu.

Na kraju prvog poluvremena trener Zadra Rudolf Jugo pozvao je drugi time-out, na što je odgovorio trener Dražen Anzulović 4 sekunde prije kraja.

Najbolji strijelac utakmice na poluvremenu je Cibonin igrač Vranković sa 9 pogodaka.

Igrači su na odmor otišli s rezultatom 30:27. Zadar dominira u skoku, a Cibona u osvojenim loptama sa 12:1.

Zadar je promašio čak osam slobodnih bacanja i ima deset promašenih šuteva za tri poena, a pogođen tek jedan.

U drugo poluvrijeme Cibona ulazi sa razlikom od +3, iako je imala +9 tijekom prvog dijela.

U drugoj minuti nastavka Zadar pritišće i uspjeva uhvatiti priključak.

Kod Cibone se ističe Joke Vranković, upisavši prvu tricu nakon trećeg pokušaja.

Aramis Naglić, 40-godišnji igrač Zadra, u svega osam minuta zabija 10 koševa.

U drugom poluvremenu igra postaje življa, napadi su zaredali sa obje strane, a koševi se zabijaju skoro iz svakog.

Zbog nevremena i pljuska koji se spustio na Zagreb u dvorani je nestalo struje, pa je utakmica prekinuta na 15-ak minuta.

Josip Vranković iskazao se kao najbolji Cibonin igrač i u 36. minuti Cibona je vodila rezultatom 71:55.

Najbolji igrači Cibone bili su Josip Vranković s 20 i Jurica Žuža s 14 koševa, a kod gostiju "veteran"  Aramis Naglić s 14 pogodaka.

U Draženovom domu četvrtu finalnu utakmicu pratilo je 2000 gledatelja, a sudili su Urukalo, Dožai i Radović.

Peta finalna utakmica zakazana je za nedjelju u 17.30 sati.