Cibona ponovo bolja od Ulkera

U PONOVLJENOM susretu 5. kola A skupine Eurolige košarkaši Cibone VIP pobijedili su pred 3.500 gledatelja u Košarkaškom centru Dražen Petrović turski Ulker 94:83 (25:8, 23:12, 19:28, 27:35).

Prvi ogled hrvatske i turske momčadi u kojem je Cibona slavila 69:68 poništen je zbog pogreške zapisničkog stola koji je hrvatskoj momčadi upisao jedan nepostojeći koš.

U ponovljenom dvoboju "Vukovi" nisu mogli računati na Slavena Rimca (gripa) i Mateja Mamića (ozljeda), međutim njihov izostanak nije se osjetio. Hrvatski doprvak otvorio je susret serijom 19:0. Prednost Zagrepčana neprestano je rasla, pa je na poluvremenu iznosila +28 (48:20). U prvih 20 minuta Cibona je potpuno ukočila Bookera i Kutluaya koji nisu postigli niti jedan koš. U trećoj dionici Cibona je imala i +33 (58:25), no tada se probudio Booker i uz pomoć odličnog Rentziasa gosti su polako smanjivali prednost. U završnici utakmice došli su na -11, no dalje nije išlo.

U redovima domaćina petorica igrača su upisala dvoznamenkasti broj koševa - Penn (25), Golemac (17), Sesar (15), Mance (13) i Žižić (11). Ulker su predvodili Booker sa 23 koša (sve u drugom poluvremenu), Rentzias (22) i Gonlum (15). Prvi igrač turske momčadi Kutluay završio je ogled s pet postignutih koševa.

"Prvi dio utakmice odigrali smo sjajno. Gotovo bez pogreške. Međutim, u nastavku smo dozvolili suparniku da se vrati u meč. Ponovo smo si nizom pogrešaka zakomplicirali život, no prednost je bila suviše velika," kazao je trener Cibone VIP Dražen Anzulović.

Na prvom mjestu skupine nalazi se Barcelona (6-1), Cibona i Partizan imaju skor 4-3, zatim slijede Pau Orthez, Lottomatica Roma, Union Olimpija, Ulker sa po tri pobjede i 4 poraza, dok je na začelju AEK sa dvije pobjede i pet poraza.