Cibona poražena u 5. kolu Eurolige

U SUSRETU 5. kola A skupine Eurolige košarkaši Cibone VIP poraženi su u Bologni od Climamia 88:99 (22:21, 21:22, 17:28, 28:28).

Zagrebačka momčad je tako upisala treći poraz, uz dvije pobjede, dok je Climamio još uvijek jedina neporažena momčad u skupini. "Vukovi" su odlično otvorili susret. Vodili su praktički cijelo prvo poluvrijeme.

Početkom druge četvrtine imali su i +9 (32:23), no trener Climamia, Jasmin Repeša uspio je brojnim izmjenama razbiti ritam hrvatskog prvaka i prednost gostiju polako se topila. Na kraju poluvremena rezultat je bio 43:43.

U druge dvije dionice domaćinu je proradio šut i Cibona nije više mogla pratiti taj ritam. Talijani su u trećoj četvrtini slomili goste i napravili veliku prednost +21. Do kraja utakmice Cibona je uspjela ublažiti poraz na -11 (88:99).

Najefikasniji u redovima Cibone VIP bio je Marko Popović sa 20 koševa, Andrija Žižić je dodao 18, a Joke Vranković 12. U redovima talijanske momčadi prvi strijelac bio je Vujanić sa 19 koševa, dok su Basile i Douglas dodali po 13.

U dvoboju 6. kola, u četvrtak (9. prosinca) Cibona VIP će gostovati u Beogradu protiv Partizana.