KOŠARKA

Cibona u finalu prvenstva Hrvatske

KOŠARKAŠI Cibone plasirali su se u finale doigravanja prvenstva Hrvatske nakon što su u polufinalu s 3:0 u pobjedama eliminirali Split. Cibona je u subotu pred svojim navijačima svladala Split 83:78 (39:41).

U izjednačenoj utakmici gosti su imali najveću prednost tri i pol minute prije poluvremena, kada su vodili s 12 poena prednosti (39:27), ali je Cibona uspjela smanjiti na minus dva.

Rezultatska neizvjesnost nastavila se do kraja utakmice pa je 18 sekundi prije kraja susreta Split došao na dva poena zaostatka (76:78), ali onda su Roko Rogić i Filip Bundović iz slobodnih bacanja osigurali pobjedu Ciboni.

Kod Cibone najbolji je bio Filip Bundović s 24 poena, a Marko Ljubičić ubacio je 13. Ekipu Splita predvodio je Pavle Marčinković s 20 poena.