Cibona VIP - Zadar 99:87

U PRVOM dvoboju finala doigravanja Ožujsko lige za prvaka Hrvatske Cibona VIP je u Draženovom domu pred 1.000 gledatelja pobijedila Zadar 99:87 (20:20, 25:31, 26:14, 28:22) i u seriji na tri pobjede povela 1:0.

Prvi čin raspleta završnice košarkaškog prvenstva pripao je Ciboni VIP, premda je Zadara dobro namučio "Vukove". Da su gosti uz sjajnog Davora Marcelića (31 koš) imali još jednog raspoloženog igrača u završnici utakmica je mogla biti daleko zanimljivija.

Nakon početkog vodstva domaće momčadi Zadar je serijom 12:2 preokrenuo rezultat. U jednom trenutku gosti su vodili osam razlike (39:31), a na poluvremenu je Zadar imao šest koševa prednosti (51:45). U trećoj dionici Cibona se probudila i uspjela izjednačiti (56:56). Od tog trenutka sve se okrenulo. Zagrepčani su počeli igrati, dok su Zadrani stali. Treću četvrtinu "Vukovi" su dobili 12, a posljednju šest razlike, što je bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu.

Prvi strijelac Cibone VIP bio je Popović sa 20 koševa, Golemac je dodao 18, a Peen 14. Zadrane je predvodio Marcelić (31), Bulić je dodao 18, a Meeks 13 koševa.