Čilić izgubio od 99. igrača svijeta i ispao u Miamiju

MARIN ČILIĆ poražen je u susretu 2. kola ATP masters 1000 turnira u Miamiju od Rusa Andreja Rubljova s 4:6, 4:6 za sat i 45 minuta igre.

Čilića je šokantnog poraza koštalo malo slabije serviranje jer je četiri puta gubio svoj početni udarac protiv 99. igrača svijeta.

Najbolji hrvatski tenisač krenuo je jako dobro i u drugom gemu prvog seta napravio break te poveo s 2:0. Međutim, već u sljedećem je izgubio servis, a novi break u prvom setu dopustio je u petom gemu pa je Rus do kraja sačuvao prednost za 6:4.

U drugom setu Marin je nastavio po starom i u trećem je gemu izgubio servis. Međutim, u osmom je uzvratio i vratio stvari na početak, da bi već na sljedećem servisu neshvatljivo dozvolio break protivniku. Na koncu je spašavao tri meč lopte na servis Rubljova, ali je na kraju morao potpisati poraz.

Bio je to drugi međusobni meč Rubljova i Čilića, a Marin je slavio u prvom u Ženevi prije četiri godine.